fbpx

Budowa domu to duże wyzwanie, między innymi ze względu na mnogość możliwych rozwiązań. Planujesz budowę i chcesz uniknąć niechcianych niespodzianek? Wybierz firmę budowlaną, która zwraca uwagę na każdy szczegół!

Zobacz kilka przykładowych ryzyk, które możesz wyeliminować już przed rozpoczęciem budowy domu. Dzięki temu unikniesz nieoczekiwanych kosztów!

1. Ściąganie części humusu bez zbadania stopnia zagęszczenia kruszywa w komorach budynku? 🏠

❌ Ryzyko osiadania gruntu, zapadnięta posadzka. Za tym mogą iść dodatkowe koszty takie jak zrywanie wykonanej już posadzki w celu wzmocnienia podbudowy lub wymiany kruszywa w komorach budynku, rozszczelnienie się kanalizacji poddposadzkowej, osiadanie ścianek działowych i wiele innych. 

2. Rozpoczęcie budowy przed sprawdzeniem warunków przyłączy oraz zjazdu z drogi na działkę?  🛣

❌ Ryzyko braku możliwości wykonania zjazdu z drogi do Twojego domu oraz ryzyko niemożności uruchomienia instalacji po zakończeniu budowy.

3. Ustalenie grubości warstw posadzki przed rozpoczęciem osadzania nadproży? 📐

❌ Ryzyko niezmieszczenia w posadzce wszystkich przewodów np. rekuperacji, a za tym idzie ryzyko zmiany wysokości nadproży ścian wewnętrznych, ram okiennych czy modułu stopnia schodów żelbetowych. Z tym mogą wiązać się dodatkowe koszty jak np. przerabianie nadproży, zbyt nisko osadzone parapety okienne schodów czy konieczność zamówienia mniejszych drzwi.

✅ Zróbmy to lepiej! Zaplanujemy prace, rozpoznamy ryzyka i wyeliminujemy niechciane niespodzianki.

Interesuje Cię kompleksowa budowa domu we Wrocławiu lub na Dolnym Śląsku? Porozmawiajmy!


Zobacz inne wpisy w naszej bazie wiedzy!